FAQ

FAQ jest zakładką, w której odpowiadam na Wasze pytania, ale to pewnie wie już każdy :) Piszcie, chętnie rozwieję Wasze wątpliwości!


Jakiej modeliny używasz, FIMO?
Przede wszystkim Fimo. Niektóre elementy wykonuję również z fluorescencyjnej Astry, która była moją pierwszą zakupioną modeliną i do tej pory mam jej parę kawałków.


Gdy miałaś ile lat rozpoczęłaś pracę z modeliną?
Zaczęłam lepić dokładnie pod koniec wakacji 2012, kilka dni przed moimi piętnastymi urodzinami. Na początku, jak wiadomo, nie było łatwo, przez pewien czas przechodziłam nawet załamanie i chciałam zrezygnować z lepienia, ale dzięki wsparciu mojej siostry jednak tego nie zrobiłam, tylko dalej wytrwale rozwijałam swą pasję :)


W swoich pracach używasz foremek? Czy całkowicie stawiasz na Hand Made?
Mam w domu kilka foremek wygranych w rozdaniach, ale rzadko z nich korzystam i osobiście preferuję hand made. Zawsze większą satysfakcję ma się z tego, co zrobiło się z wysiłkiem :)


Pracujesz z sylikonem?
Tak, ale na razie są to dosyć nieudolne początki :D


Kto cię zainspirował, że zaczęłaś pracę z modeliną?
Właściwie już od zawsze ciągnęło mnie do rzeczy typu hand made. Jak byłam mała lepiłam zwierzątka z plasteliny, ale zawsze po jakimś czasie się psuły, więc z tego zrezygnowałam. Kto mnie zainspirował? Hm... Inne dziewczyny, które lepią z modeliny i wyświetliły mi się w grafice google. :P To właśnie tam podziwiałam te cudeńka i sama zapragnęłam tworzyć.


W jakim programie zrobiłaś nagłówek?
Nagłówek wykonałam w programie graficznym Adobe Photoshop CS4. Wykonuję również szablony na zamówienie, jeżeli ktoś chce, to proszę pisać na maila, który jest w zakładce ,,Kontakt'' :)


Jakich narzędzi używasz?
Moje narzędzia to właściwie nic specjalnego: szczoteczka do zębów do nadawania faktur, scyzoryk z różnymi ostrzami do odkrajania kawałków modeliny od kostki, żyletka i ostry długi nożyk do krojenia ciast czy patyczków Fimo, prowizoryczny wałek i wykrawaczki, coś, co chyba służyło kiedyś mojej mamie do robienia na drutach (ma ciekawą końcówkę, więc uznałam, że się przyda) i coś, co znalazłam w narzędziach taty (długie, białe, troszeczkę przypomina cienki wałek). Ale jakoś sobie radzę i nie narzekam. :)
Pół roku później moje narzędzia wyglądają tak...Gdzie kupujesz półfabrykaty?
Jak dotąd moje modelinowe zakupy robiłam w Sklepiku dla was, Beads, Empiku oraz stacjonarnych sklepach w moim mieście :)Jaki sylikon jest najlepszy? (firma i kategoria: sanitarny etc.)
Na to pytanie nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć. Dotychczas miałam tylko jeden sylikon (niedawno mi się skończył) - uniwersalny firmy Tytan, który nabyłam na ok 5 zł w Castoramie. Kupiłam go zanim przeczytałam w internecie, że lepszy do takich modelinowych celów jest sanitarny i to właśnie taki mam zamiar wkrótce nabyć. Nad firmą jeszcze nie myślałam, pewnie wgarnę z półki sklepowej taki, jaki będzie ;)


Jakie masz foremki?
Oto i one:
Ta biała foremka, którą niezbyt widać to spód od babeczki. Zrobiłam ją sama ze zwykłego silikonu i pewnie dlatego nie działa :pZrobisz jakiś tutorial?
Dotychczas wykonane tutoriale: klik. W najbliższym czasie zamierzam napisać jeszcze kilka postów DIY. Interesuje Cię konkretna rzecz? ;)

12 komentarzy:

 1. Jakiej modeiny uzywasz , FIMO . ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to robisz?! mój e mail olgula1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też lepiłam na początku z Mony, haha :D ! Kruszyła się niemiłosiernie i racja. Po wypieczeniu nie dość, że zostawały na niej białe kropki to traciła kolor.

  [P] Gdy miałaś ile lat rozpoczęłaś pracę z modeliną?

  OdpowiedzUsuń
 4. To jeszcze jedno ;)

  W swoich pracach używasz foremek ? Czy całkowicie stawiasz na Hand Made?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kto cię zainspirował , że zaczęłaś pracę z modelina ?

  OdpowiedzUsuń
 6. w jakim programie zrobiłaś nagłowek?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakich narzędzi używasz?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki sylikon jest najlepszy? (firma i kategoria : sanitarny etc.)

  OdpowiedzUsuń
 9. zrobisz jakiś tutorial ?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Za każdy komentarz się odwdzięczę.